Той без особени затруднения спечели 13-ия етап от Формула 1 за сезона

Пилотът на "Мерцедес" Нико Розберг за първи път в кариерата си триумфира в Гран при на Белгия на знаменитата писта "Спа". Немецът без особени затруднения спечели 13-ия етап от Формула 1 за сезона, изпреварвайки Даниел Рикардо от тима на Ред Бул с 14 секунди, информира БГНЕС.

По темата

Място на подиума заслужи и лидера в генералното класиране Люис Хамилтън, който потегли едва 21-и заради наказание.

Състезанието бе прекратено за известно време след тежка катастрофа на датския пилот на Рено Кевин Магнусен.

Скандинавецът не се справи с управлението след излизане от завой и се вряза в бариера от гуми. Магнусен сам излезе от разбития си болид. По първоначални данни той се е отървал само с контузия в левия глезен. Травмата е лека, но все пак поставя под въпрос участието му в Монца през следващия уикенд.

За Розберг това е шеста победа за сезона и той се доближи на девет точки от съотборника си Хамилтън. Британецът води в класирането с 232 точки, следван от Розберг с 223 и Даниел Рикардо със 151. В класирането при конструкторите Мерцедес е на върха с 455 точки, Ред Бул има 274, Ферари - 252.