Българките се завръщат с общо 7 медала, похвалиха се от федерацията

По темата

Отново триумф за България. Гимнастичките ни спечелиха поредния златен медал. Този път те бяха най-добри на финала на три топки и две въжета на Световната купа в Ташкент, Узбекистан.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Българските грации получиха оценка 17.600 и заслужено заеха първото място на последния финал от надпреварата. Втори останаха украинките със 17.400, а трети са рускините със 17.100.

По-нататък в класирането останаха отборите на Беларус, Япония, Испания, Казахстан и Узбекистан.

Така България приключва участието си в Ташкент с три медала при ансамблите - един златен и два сребърни.

Българките се завръщат от Узбекистан с общо 7 медала, похвалиха се и от федерацията.

Освен златния медал във финала на три топки и две въжета за ансамбъла ни, българските гимнастички грабнаха и сребро в многобоя за ансамбъла, бронз в многобоя за Катрин Тасева, сребро във финалите с пет обръча за ансамбъла, сребро за Катрин Тасева на бухалки и бронз на топка, бронз на бухалки за Боряна Калейн.