Гришо се справи с босненец в два сета

Най-добрият български тенисист – Григор Димитров, стартира уверено участието си на турнира от сериите ATP 500 в австрийската столица Виена. В първия кръг от надпреварата българинът победи в два сета Дамир Джумхър – 6:3, 7:5, за малко над час и 30 минути игра. Гришо показа стабилна игра във важните моменти, а превъзходството му в първия сет бе стряскащо. По този начин Димитров продължава с перфектната си серия срещу Джухмхур, като това е четвъртата му победа от четири мача срещу именно този съперник, пише Gong.Bg.

Рано-рано Гришо стигна до пробив за 2:0, а повторен за 5:1 българинът вече гледаше уверено към печеленето на първата част.

Григор Димитров игра тенис срещу Моцарт пред операта във Виена (ВИДЕО)

Втората част отново стартира добре за нашия тенисист, макар че пробивът бе върнат веднага от Джумхур. Последва нов брейк за Гришо при 3:2, ала за 4:4 българинът сдаде подаването си. В изключително важен момент обаче Гришо показа характер и взе сервиса на съперника за 6:5, за да затвори мача. В следващия кръг Димитров ще играе срещу Матео Беретини, който преди мача на българина се разправи срещу Кайл Едмънд.