В следобедния двубой Русия победи Финландия с минимален резултат

Убедителна победа на Италия над Швейцария с 3-0 на Европейското първенство по футбол. Два гола отбеляза Мануел Локатели, а Чиро Имобиле се разписа в 89-тата минута. Това е втори успех с този резултат за тимът на Роберто Манчини на Европейското първенство.

ИНЦИДЕНТ: Парапланерист се приземи на терена преди мач от UEFA EURO 2020 (ВИДЕО)

По-рано Уелс надви Турция с два на нула на „Олимпийския стадион” в Баку. След няколко пропуска, Аарън Рамзи успя да се разпише във вратата на противника в 42-рата минута. В петата минута на добавеното време Конър Робъртс вкара и втория гол за Уелс. Така шансовете на Турция да се класира за елиминациите стана минимален.

А в следобедния двубой Русия победи Финландия с минимален резултат от един на нула.

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.

Мачовете от дългоочакваното Европейско първенство по футбол могат да бъдат проследени в телевизионните канали NOVA, DIEMA, БНТ 1 и БНТ 3. Всяка от двете медии ще излъчи пряко по 27 мача, като откриването, срещата от груповата фаза между Унгария и Франция на 19 юни и финала на първенството на 11 юли ще бъдат излъчени съвместно в каналите на Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия.