Българката отстъпи с 1:2 на Уенди Чен от Австралия

Линда Зечири допусна поражение в първия си двубой от група I на олимпийския турнир по бадминтон. Българката отстъпи с 1:2 на Уенди Чен от Австралия след 16:21, 22:20, 8:21 за 58 минути игра, предаде gong.bg.

Играта в първия гейм беше равностойна, но в края Чен успя да натрупа преднина от няколко точки и с 21:16 поведе в резултата. Зечири, която днес празнува своя 34-ти рожден ден, показа характер във втората част и успя да направи обрат от 14:17 до 20:19. След 20:20 българката взе две поредни точки и изравни геймовете.

В третата решителна част Чън поведе убедително с 13:6 и 20:7 и без проблеми затвори мача. Утре във втория си мач от групата Зечири ще играе срещу 12-а в световната ранглиста и 13-а в схемата Миа Блихфелд от Дания. Само победителката в групата продължава в следващия кръг на турнира.