"Червените дяволи" победиха "Аякс" на финала на турнира

Единственият голям трофей, който липсваше във витрината на "Манчестър Юнайтед", вече е там. "Червените дяволи" взеха отличието от втория по сила евротурнир - "Лига Европа", след победа срещу "Аякс" на финала на турнира в сряда.

Момчетата на Жозе Моуриньо не допуснаха изненади и надделяха с 2:0, пише gong.bg.

Холандците пък направиха голямото си завръщане в европейския футбол с първия си финал от 21 години, но така и не успяха да сторят и допълнителната крачка, за да се преборят с далеч по-опитния и обигран съперник.

Юнайтед изкова успеха си с по едно попадение преди и след почивката. Пол Погба откри в 18-та минута, а малко след подновяването на играта Хенрих Мхитарян сложи точка на спора.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.