Тя финишира с резултат 11:23

Ивет Лалова спечели златен медал на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Тя финишира първа на 100 м с резултат 11:23.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Веднага след постижението тя бе поздравена от носителя на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков и министъра младежта и спорта Красен Кралев.

Ивет Лалова завоюва квота за Олимпиадата в Токио (ВИДЕО)

На второ място завърши Диана Вайсман от Израел с 11:25. Другата ни представителка Инна Ефтимова остана трета с 11.56.

Ивет спечели още една квота за Олимпиадата в Токио догодина и за Световното в Доха, което ще се проведе по-късно този месец.

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.