В трети кръг той ще срещне сънародник на Джере – Миомир Кецманович

Даниил Медведев продължава към третия кръг на "Ролан Гарос" без загубен сет, предаде БГНЕС. Руснакът преодоля Ласло Джере с 6-3 6-4 6-3 за малко повече от два часа и половина.

Медведев допусна пробив още в първия гейм на двубоя, но отличната защита му помогна да вземе два пъти сервиса на съперника си на корт "Филип Шатрие". Руснакът направи решаващ пробив за 5-4 във втория сет, а в третата част поведе с 4-2 и с нов пробив затвори мача.

В трети кръг той ще срещне сънародник на Джере – Миомир Кецманович, който отстрани Александър Бублик с 4-6 7-5 6-2 6-1. Световният №31 се намира във фантастична форма през сезона.

Каспер Рууд пък изравни най-доброто си постижение на Ролан Гарос, след като надви финландеца Емил Руусувуори с 6-3, 6-4, 6-2, за да се класира за третия кръг за четвърта поредна година.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.