В друг двубой от понеделник "Фиорентина" надделя без особени притеснения над "Парма" с 3:0

В двубой от 36-ия кръг в италианската Серия "А" "Наполи" победи "Чезена" с 3:2 и съхрани макар и минималните си шансове да играе през следващия сезон в Шампионската лига.

Гостите поведоха с гол на Грегори Дефел след четвъртчас игра, но 4 минути по-късно Мертенс изравни. Маноло Габиадини направи обрата пълен в 21-вата минута, разписвайки се за 2:1.

Секунди преди почивката, отново Дефрел беше изпуснат от отбраната на домакините и възстанови равенството - 2:2. В 57-мата минута Мертенс простреля стража на "Аглярди" за 3:2.

В друг двубой от понеделник "Фиорентина" надделя без особени притеснения над "Парма" с 3:0 във Флоренция и продължи да се бори за място в Лига Европа през идната кампания.

През първите 45 минути момчетата на Винченцо Монтела реализираха две попадения. Първо в 13-ата минута Родригес откри резултата, а Джилардино удвои в 30-ата минута след асистенция на Фернандес. Салах направи класически резултата в 56-ата минута.