Гимнастичките спечелиха медала на турнир в Казан, Русия

Националният ансамбъл по художествена гимнастика на България спечели бронзов медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Казан, Русия.

Българките разделиха третото място с тима на Израел, след като двата състава събраха еднакъв сбор от 35.000 точки.

Световните шампионки от Измир 2014, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, получиха оценка от 17.550 точки вчера на пет ленти. В събота възпитаничките на Ина Ананиева бяха оценени със 17.450 точки за съчетанието с два обръча и три чифта бухалки.

Българските гимнастички ще участват на двата финала на отделните уреди, които са в неделя.
Титлата в многобоя при ансамблите очаквано спечелиха домакините от Русия със сбор от 35.950 точки. На второ място е Беларус с 35.350 точки. В надпреварата участват 18 ансамбъла.

В многобоя при жените Невяна Владинова се представи много силно и завърши на осмо място, но не успя да се класира за финалите на отделните уреди. Тя събра сбор от 69.500 точки, след като беше оценена със 17.450 точки на обръч, 17.300 точки на топка, 17.300 точки на лента и 17.450 точки на бухалки.

Мария Матева остана на 18-о място с 67.400 точки. Тя допусна грешки на лента и получи едва 15.900 точки. На останалите уреди има 17.200 точки на обръч и топка и 17.100 точки на бухалки.
Титлата в многобоя спечели Маргарита Мамун (Русия) със 75.550 точки. След нея се наредиха сънародничките й Яна Кудрявцева със 75.250 точки и Александра Солдатова със 74.300 точки.

Утре състезанието приключва с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.