Българката подобрява за втори път личното си постижение в дисциплината на шампионата в Пекин

Ивет Лалова се класира на финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. Това е първи финал на българката в бягането на половин обиколка на Световно първенство.

С личен рекорд 22.32 секунди нашата спортистка завърши трета в първата полуфинална серия на 200 метра. Българката подобрява за втори път личното си постижение в дисциплината на шампионата в Пекин.

До момента най-доброто постижение на елитната ни спринтьорка беше трето място в полуфинал на Световното в Дегу през 2011 г.

Финалът на Лалова е в петък от 16:00 часа българско време.

Добрите новини за атлетите ни днес допълва и Мирела Демирева, която също се класира на финал, но в дисциплината скок на височина. Българката преодоля 192 см в квалификацията.