Българските волейболисти победиха Германия с 3:0 гейма

България победи Германия на Европейското първенство по волейбол. Тимът ни победи с 3:0 гейма. Така тази събота, 17 октомври, на полуфинала ще се изправи срещу този на Франция.

Българите диктуваха играха през целия мач и не дадоха никакъв шанс на опонента си. Резултатът в трите гейма бе 25:19, 25:23, 25:23 за възпитаниците на Пламен Константинов. Така отборът ни е сред най-добрите четири на континенталния шампионат.

В първите минути на двубоя преобладаваше добрата защита, а успешните атаки и за двата отбора бяха рядкост. След няколко размени на водачеството България поведе с 8:6 на първо техническо прекъсване, авансът стигна в последствие до 10:6, но с няколко поредни точки Германия изравни. Все пак "лъвовете" си върнаха аванса при 16:14, а до края на гейма великолепната им игра на блокада осигури успеха с 25:19.

Вторият гейм бе по-драматичен като до заключителните моменти в него двата отбора се движеха заедно. Водачеството се сменяше, но по-често бе на страната на България. Асове на Виктор Йосифов и Владо Николов бе това, което даде комфортен аванс от 20:17, който немците все пак успяха да намалят за 23:22. След нова блокада България реализира втория си геймбол и след 25:23 вече водеше с 2:0 гейма.

Третият гейм бе изключително равностоен като Германия първа стигна до по-сериозен аванс за 11:6. Българските волейболисти обаче успяха да наваксат пасива и дори да поведат с 16:15 на второ техническо прекъсване. След още няколко изравнявания България поведе с две точки за 23:21, а още първият мачбол бе реализиран - 25:23 и мечтата стана реалност - полуфинал на Евроволей 2015.

По-рано днес отборът на Словения сътвори истинска сензация в София, след като отстрани световният шампион по волейбол Полша. Първенците на планетата загубиха от Словения с 2-3 на четвъртфиналите - 17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 14:16. По-рано стана ясен и другият полуфиналист, а именно отборът на Франция, който постигна убедителна победа над Сърбия с 3:1 гейма.