Пред българските фенове в "Арена Армеец" лидерът в схемата се наложи над финалиста от 2016 Виктор Троицки

Носителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка се класира за полуфиналите на тенис турнира DIEMA XTRA Sofia Open, информира БГНЕС. Пред българските фенове в „Арена Армеец“ лидерът в схемата се наложи над финалиста от 2016 Виктор Троицки с 6-1, 7-6(3) след час и 23 минути игра. Така 32-годишният записа девета поредна победа над този съперник от общо девет срещи помежду им.

Вавринка: Щастлив съм, че ще играя в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първият сет премина изцяло под диктовката на Вавринка, който след два ранни пробива поведе с 4-0 и до края на частта нямаше проблеми да задържи аванса си.

Вторият сет бе далеч по-оспорван, като Троицки определено повиши нивото си. Именно сърбинът първи стигна до пробив при 5-3, след което имаше възможност да сервира за сета. Неговият съперник обаче успя моментално да направи рибрейк, а впоследствие да изравни за 5-5.

Стан Вавринка с видеообръщение към българите (ВИДЕО)

В крайна сметка сетът трябваше да бъде решен след тайбрек, който започна отлично за Троицки. Сърбинът поведе бързо с 3-0, но след това допусна Вавринка да направи пълен обрат и да спечели мача след 7-3 в своя полза.

Носителят на 3 титли от Големия шлем Стан Вавринка заменя Гришо на турнира DIEMA XTRA Sofia Open 2018

На полуфиналите Стан ще срещне победителя от двубоя между Мирза Башич (Босна и Херцеговина) и Максимилиан Мартерер (Германия).

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.