Надви Англия с 2:1

Хърватия е вторият финалист на Мондиала, след като победи Англия с 2:1.

Двата отбора демонстрираха отлична игра в решителния сблъсък, който определи втория финалист на Световното първенство в Русия.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК

Двата отбора излязоха на стадион "Лужники" в Москва пред 78 000 души публика.

След първото полувреме Англия водеше с 1:0 с гол на Трипиър още в началото на двубоя. В 68-та минута Иван Перишич изравни резултата на 1:1.

ХЪРВАТИЯ ЛИКУВА: Празненства на Балканите след победата над Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

90-те минути редовно време не стигнаха на двата отбора, за да излъчат победител. В първото продължение резултатът се запази.

Във второто продължение Марио Манджукич вкара за Хърватия за 2:1. В 116-ата минута англичаните останаха с човек по-малко, след като голмайсторът Трипиър напусна играта поради контузия. Треньорът Саутгейт вече беше изчерпал възможностите си за смени. Голмайсторът на Хърватия Манджукич също беше сменен заради контузия.

Златко Далич: Тези момчета не са нормални! Това е история!

Хърватите имаха седем удара в очертанията на вратата, една греда и два гола, докато англичаните направиха само един удар в 5-ата минута, който се оказа и голов.

Еуфория във Франция след класирането за финала на Мондиала (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Стартовите единайсеторки на Златко Далич и Гарет Саутгейт:

Хърватия: Субашич - Стринич, Вида, Ловрен, Вършалко - Брозович, Ракитич - Перишич, Модрич, Ребич - Манджукич.

Англия: Пикфорд - Магуайър, Стоунс, Уолкър - Йънг, Лингард, Хендерсън, Али, Трипиър - Кейн, Стърлинг.