Това беше осмата загуба на Димитров от сръбския тенисист

Новият ден не донесе нов късмет за Григор Димитров и той допусна осмата си загуба от Новак Джокович. В Синсинати при доиграването сърбинът се наложи с 2:6, 6:3, 6:4. Опитният сърбин просто поддържаше статуквото, до което се стигна, след като рано тази сутрин българско време мачът бе прекъснат заради дъжд в третия сет, но точно след пробив за 2:1 в полза на Джокович, съобщава Gong.bg.

В петъчния ден двамата тенисисти просто спечелиха своите сервиси, а с това Джокович се класира за четвъртфиналите, където по-късно през деня ще срещне Милош Раонич. А Григор Димитров не успя да защити титлата си в Синсинати.

Преди капризите на времето за сетен път да объркат плановете, Гришо и Джокера играеха при резултат 1:1 сета. Защитаващият титлата си от 2017-а българин спечели първата част по категоричен начин, след два пробива, резултат 6:2 и само за 29 минути. Хасковлията стартира силно и във втория сет, но след като за трети път проби бившия номер 1, играта му бе разколебана, а Ноле установи контрол.

Гришо загуби подаванията си на два пъти и в крайна сметка Джокович изравни. Точно, когато предстоеше решителният трети сет, дъждът заваля отново. 97 минути бяха нужни, за да бъде играта подновена, но за кратко. Само след три изиграни гейма, в последния от които носителят на 13 трофея от Големия шлем проби нашия представител, дъждовните капки отново покриха Централния корт, а надпреварата бе преустановена до петък,за да приключи окончателно в полза на сърбина.