Гимнастичките ни допуснаха някои неточности при изпълненията си

Невяна Владинова и Катрин Тасева останаха без медали във финала на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика. Българките завършиха съответно на 6-то и 8-мо място в крайното класиране.

СНИМКИ ОТ ФИНАЛА НА СЪСТЕЗАНИЕТО ВИЖТЕ В ГАЛЕРИЯТА НИ

Владинова получи обща оценка от 17. 650, а Тасева излезе веднага след нея с 17.200.

Боряна Калейн пък записа пето място във финала на лента. Титлата в това състезание грабна представителката на Русия Александра Солдатова, среброто остана за италианката Милена Балдасари, а бронзът - за гимнастичката на Израел Лионй Ашрам.

Българските гимнастички не стигнаха до медали на обръч и топка (СНИМКИ)

Рускинята Дина Аверина спечели златния медал с оценка от 19.000. Сребърното отличие отиде при представителния тим на Беларус и Халкина Катсярина, която остана на една десета от Аверина - с оценка 18.900. Трета се нареди сестрата на шампионката - Арина Аверина, с резултат от 18.850.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.