Тя спечели сребърни отличия на топка, бухалки и лента

Българската гимнастичка Катрин Тасева спечели трети сребърен медал от финалите на Световната купа по художествена гимнастика в София. Бронзовата медалистка от многобоя се класира втора и на лента.

СНИМКИ ОТ СЪЧЕТАНИЯТА НА ТАСЕВА НА БУХАЛКИ И ЛЕНТА ВИЖТЕ ТУК

Ансамбълът остана шести във финала на пет топки (ВИДЕО+СНИМКИ)

След много вдъхновена и чиста игра прекрасната Тасева постигна оценка от 19.400 точки, от които (10.900 за трудност и 8.500 за изпълнение).

Титлата спечели шампионката в многобоя Александра Солдатова с 19.700.

Бронзът остана за Линой Ашрам от Израел с 19.150.

Така равносметката за Тасева от домашната Световна купа е 4 медала – бронз от многобоя, и три сребърни отличия на топка, бухалки и лента.

Катрин Тасева с два сребърни медала от финалите на Световната купа

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Другата ни представителка Невяна Владинова остана осма в борбата за абсолютната титла, като влезе на два финала. На обръч малко раздели Кралицата на Световната купа Неви от медал, като тя остана четвърта. На топка чаровната плевенчанка се класира шеста.

Каналите на Нова Броудкастинг Груп ще излъчат всички изпълнения. Цялото състезание ще бъде излъчено по NOVA SPORT, a части от него - по NOVA. Подробна програма на турнира и часовете на излъчването му в ефира на NOVA и NOVA SPORT може да видите ТУК.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.