За първи път два пловдивски отбора спориха за трофея

Историческа победа за "Локомотив" Пловдив. Тимът е новият носител на Купата на България. Победата за черно-белите дойде след оспорван двубой, който се изигра на националния стадион "Васил Левски".

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Първият реален шанс за гол дойде в 7-мата минута от началото на двубоя. Тогава Еберт Кардосо центрира отляво, в наказателното поле Антонио Вутов се оказа свободен и стреля с глава, но над вратата. Три минути по-късно "Локомотив" също имаха шанс да открият резултата. А в 19-тата минута дойде и първият жълт картон за мача. Той бе за Еберт Кардосо.

Фенове на "Локомотив"-Пловдив влизат на стадион "Васил Левски" преди финала за Купата (СНИМКИ)

12 минути по-късно се появи нов шанс за "Локомотив". Момчил Цветанов се възползва от великолепен пас на Ожболт, след което пусна коварен пас по земята към Димитър Илиев. Лазар Марин обаче стигна пръв до топката, а 9 минути преди края на първото полувреме - грешка на Везалов при връщане с глава назад, Вутов стигна до топката и стреля, но от трудна позиция и съответно Луков нямаше проблем да улови топката. В крайна сметка - след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

А в първата минута на второто полувреме дойде и първата смяна - в отбора на "Ботев". Филип Филипов влезе на мястото на Джонатан Перейра. Малко по-късно Филипов стана причина за връчването на жълт картон на Анте Аралица. В 54-тата минута се случи и втората смяна - отново в състава на жълто-черните. Феребори Доре влиза в игра на мястото на Еберт Кардосо.А минута след това Неделев направи много неточен удар от далечна дистанция след пас назад от Доре. В 60-тата минута - принудителна смяна за "Локомотив". Направилият отличен мач до момента Петрович напусна с контузия, на негово място влезе Янко Ангелов.

В 72-рата падна и първото точно попадение за отбора на "Локомотив". То бе дело на Ален Ожболт. A шест минути по-късно голмайсторът бе заменен на стадиона от Бирсент Карагерен. 81 минути след началото на мача Тодор Неделев от жълто-черните стреля от пряк свободен удар, топката мина на сантиметри от страничния стълб.

Последва неуспешен опит за второ точно попадение за "Локомотив". Бирсент Карагерен бе изключително близо до втори гол. Топката мина на сантиметри от вратата на "Ботев". А две минути преди края на редовното време - нова смяна ,отново в състава на "Локомотив". Анте Аралица бе заменен от Асен Георгиев. Три минути по-късно съдията даде петминутно допълнително време. И това обаче не помогна на "Ботев", а крайният резултат бе 0:1. Така "Локо" вдигна купата на България след изключително интензивен двубой.

Някои от феновете на двата тима бяха  пропътували хиляди километри за паметния мач, чак от чужбина. Полицейски патрули чакаха привържениците на всяка отбивка и бензиностанция по магистрала "Тракия". Придвижването им в София доведе до затваряне на част от централните улици.

Мачът бе определен като високорисков - най-вече заради очакваните сблъсъци между феновете на двата отбора. За да се намали вероятността от проблеми на самия стадион, не се допускаха хора в нетрезво състояние, носещи опасни предмети, сред които огнестрелни оръжия и пиротехника.

"Ботев" Пловдив - "Локомотив" Пловдив 0:1
0:1 Ожболт (73)

"Ботев" Пловдив: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиян Димитров, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев (77-16.Васил Шопов), 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 66. Еберт Кардосо (54-10.Феребори Доре), 7. Александър Тонев, 39. Антонио Вутов

"Локомотив" Пловдив: 71. Мартин Луков, 50. Йосип Томашевич, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович (60-29. Янко Георгиев), 34. Игор Банович, 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт (78-9.Бирсент Карагерен), 77. Анте Аралица (89-5.Асен Георгиев)
Жълти картони: Кардосо, Тонев - Б, Обжолт, Аралица - Л
Съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Васил Левски", 20 000 зрители

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.