Димитров загуби от аржентинеца Делбонис с 6-1, 4-6, 2-6

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от сериите АТР 250 в Женева, след като загуби от аржентинеца Федерико Делбонис с 6-1, 4-6, 2-6. Първата ракета на България започна надпреварата от квалификациите, където записа две победи, но днес бе спрян от 84-ия в света Делбонис, съобщава БГНЕС

Григор започна отлично двубоя и направи два пробив в първия сет, в който даде само един гейм на съперника си. Хасковлията бе особено солиден на собствен сервис, вкарвайки 86 процента от първото си подаване. Този процент обаче значително спадна във втората част, в която Димитров загуби сервиса си два пъти и Делбонис вкара мача в решаващ трети сет. В него българинът не игра на нужното ниво и допусна нови два пробива, което позволи на Делбонис да затвори мача след час и 38 минути игра.

Гришо победи италианец и се класира за основната схема в Женева

По този начин Димитров записа пореден разочароващ резултат в последните месеци, този път под ръководството на новия си треньор Радек Щепанек. За българския тенисист предстои участие във втория за годината турнир от Големия шлем - Ролан Гарос, който започва в неделя.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.