„Орлите” грабнаха титлата след убедителна победа срещу „Черно море” в последния кръг от първенството

„Лудогорец” стана шампион на България по футбол за осми пореден път. Тимът от Разград грабна титлата след убедителна победа с 4:1 срещу  „Черно море”, завоювана в последния кръг от първенството.

Разградчани стъпиха на върха с една точка преднина пред ЦСКА. Своя последен мач „армейците” завършиха с победа с 1:0 срещу „Ботев” (Пловдив).

Ето как се разви двубоят в Разград:

Още в първите минути „Лудогорец” отбеляза гол срещу „Черно море”. В 10-ата минута на домакинството Димо Бакалов се възползва от лошото изчистване на вратаря Дичевски и начина, по който Светослав Дяков върна топката балонно към вратата. Пред голлинията Бакалов спечели въздушния дуел с двама съперникови бранители и порази целта.

Димо Бакалов беше привлечен преди началото на сезона.

В 23-тата минута „Черно море” изравниха резултата. Дани Кики пусна пас по конец за Родриго. Крилото с №72 видя отлично своя сънародник Жоржиньо, който се беше позиционирал отлично до далечната греда на Пламен Илиев.

В 33-тата минута "Лудогорец" отбеляза втори гол. Грешка на Патрик Андраде, който нескопосано подари топката на Швиерчок. Полякът действа съобразително и от близка дистанция вкара покрай Дичевски!

Третото попадение дойде в 58-ата минута. Негов автор отново бе Якуб Швиерчок. Топката бе центрирана от корнер към задната греда, където Козмин Моци с глава отклони към Швиерчок, който реализира с глава от непосредствена близост.

В 63-ата минута Швиерчок не бе далеч от хеттрик. Полякът се справи с Мирослав Енчев, но си поведе топката прекалено дълго и така позволи на Дичевски да я улови.

В 72-вата минута Швиерчок все пак стигна до трети гол за 4:1. Голяма заслуга за четвъртия гол на "орлите" имаше направилия прекрасно включване Доминик Янков. Младокът надигра Васил Панайотов и влезе към наказателното поле, след което пусна хитър извеждащ пас към Швиерчок и Лукоки. Полякът изпревари съотборника си и с изстрел покрай Дичевски вкара третия си гол в мача.

Тимът на Стойчо Стоев имаше няколко предсрочни възможности да си осигури трофея, но в крайна сметка всичко ще се реши в последния кръг, съобщава gong.bg. „Лудогорец” води с една точка пред ЦСКА, който по същото време приема „Ботев” (Пловдив). „Орлите” обаче имат предимството да разчитат изцяло на себе си в борбата за титлата.

В състава на „Черно море” личат имената на много млади играчи. Причината е, че футболистите са били тествани с детектор на лъжата и след него шестима основни играчи са извадени от групата. Става дума за капитана Георги Илиев, защитниците Виктор Генев и Пламен Димов, както и вратарите Георги Китанов и Иван Дюлгеров. Според "24 часа" въпросната проверка е била по повод съмнения за предишни мачове на „Черно море” в Първата шестица.

Ето и съставите на двата отбора:

"Лудогорец": Пламен Илиев, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Сисиньо, Димо Бакалов, Абел Анисе, Светослав Дяков, Яцек Горалски, Якуб Швиерчок, Джоди Лукоки

"Черно море": Иван Дичевски, Мартин Костадинов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Юго Кононго, Мартин Минчев, Васил Панайотов, Жорже Алвес-Жоржиньо, Патрик Андраде, Родриго, Дани Кики

Двубоят на "Лудогорец Арена" можете да гледате на живо по DIEMA SPORT и онлайн на PLAY DIEMA Xtra. ЦСКА – „Ботев” (Пловдив) пък можете да гледате по DIEMA SPORT 2 и също онлайн на PLAY DIEMA Xtra.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.