Българският шампион не успя да се пребори с "Ференцварош"

"Лудогорец" загуби от "Ференцварош" с 2:3 в реванша от първия квалификационен кръг на Шампионска лига в Разград.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

В началото на мача българският шампион допусна няколко неточности в защита и беше наказан в 17-ата минута, когато след статично положение се разписа Харатин с глава. Домакините отговориха с удар в гредата на Марселиньо, а в ответната атака нова неточност в отбраната на разградчани позволи на Шкварка да увеличи преднината на тима си. Георги Терзиев върна надеждите на "Лудогорец" след хубаво изпълнение с глава в 24-ата минута и 9 по-късно имаше възможност дори да изравни.

Швиерчок обаче подцени изпълнението си от бялата точка и опитът му бе спасен. В началото на втората част интригата в мача намаля след третото попадение за унгарския първенец. Разписа се Токмак след индивидуален пробив и рикошет в Горалски. В 69-ата минута късметът беше на страната на домакините, които намалиха след автогол на Хайстер. "Лудогорец" завърши срещата в намален състав след директен червен картон на Моци. Тимът остава в европейските клубни турнири, като се прехвърля в Лига Европа. Във втория предварителен кръг отборът ще се изправи срещу исландския "Валур Рейкявик".

"ЛУДОГОРЕЦ" - "ФЕРЕНЦВАРОШ" 2:3

0:1 Кхаратин 17
0:2 Шкварка 21
1:2 Георги Терзиев 24
1:3 Горалски 48 авт.
2:3 Хайстер 69 авт.

"ЛУДОГОРЕЦ"33. Ренан, 22. Икоко (64-Сисиньо), 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо (64-Битон), 13. Чибота, 10. Швиерчок (46-Кешеру)

"ФЕРЕНЦВАРОШ"90. Дибуз, 7. Ихнатенко (57-Сигер), 8. Ловренчич, 11. Зубков, 14. Кхаратин, 25. Блажич, 26. Хейстер, 33. Двали, 50. Прискин (73-Ланзафаме), 92. Шкварка, 93. Нгуен (61-Варга)

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.