Двата отбора играха в мач от 9-ия кръг на efbet Лига

„Лудогорец” победи „Етър” в първия шампионатен мач след паузата за националните отбори. Мачът завърши при резултат 2:0, съобщава gong.bg

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Шампионът на България „Лудогорец” записа 5-а поредна „суха” мрежа у дома. В мач от 9-ия кръг на efbet Лига разградчани си гарантираха, че каквото и да стане този уикенд, те ще останат на върха заради победа с 2:0 над „Етър” (Велико Търново). Временният наставник Станислав Генчев направи ред промени в стартовата единадесеторка предвид задаващия се мач от Лига Европа в четвъртък срещу ЦСКА Москва. По-неприятното за него бе, че още в хода на загрявката посоченият за титуляр днес Абел Анисе се контузи.

Още от първите минути на срещата шампионите ясно показаха, че двубоят ще протече по техните правила. „Етър” се държа доста компактно и устоя на първоначалния натиск, като постепенно комбинациите на разградчани започнаха да намират празните пространства и да създават предпоставки за обстрел към вратата на Христо Иванов.

Първият голям пропуск за „орлите” дойде в 21-ата минута, когато Кешеру успешно загърби Иван Иванов и овладя топката пред дъгата. В идеалния момент той пусна пас вляво за налитащия Жоржиньо, който остана сам срещу вратаря. Изстрелът на крилото обаче беше насочен право в Христо Иванов.

Четири минути по-късно „Етър” имаше един от редките си шансове. Крис Гади с рязък финт преодоля Светослав Дяков пред дъгата и нанесе фалцов шут към горния ляв ъгъл, който не мина кой знае колко далеч над сглобката.

В 29-ата минута Рафаел Форстър стана поредният играч на „Лудогорец”, който опита късмета си от дистанция. Бразилецът нанесе изключително мощен изстрел от почти 30 метра, който премина само на сантиметри над гредата.

Две минути по-късно топката беше в мрежата на Христо Иванов, но попадението на Жоржиньо съвсем справедливо беше отменено заради засада, в която беше изпаднал националът на Гвинея-Бисау.

В 39-ата минута късметът беше на страната на „болярите” при изпълнение на ъглов удар от Лукоки. Холандецът от десния фланг прати кълбото към близката греда, където Манолев скочи и с глава отклони зад гърба си. Марселиньо беше непокрит във вратарското поле, ала на свой ред изпрати топката в напречната греда.

В началото на втората част „Лудогорец” успя да пробие защитата на великотърновци. Отново Лукоки центрира от ъглов удар, а Рафаел Форстър с глава стреля към вратата. Кешеру сложи крак на пътя на топката и това доведе до спасяване на Христо Иванов. Вратарят обаче нямаше как да се изправи навреме за добавката – 1:0.

Почти веднага след тази ситуация Кешеру можеше да удвои аванса. Този път шутът му с левия крак премина на сантиметри покрай десния стълб.

В 67-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени. Тогава Дюлгеров загуби топката и тя бързо стигна до влезлия преди секунди Дан Битон. Израелецът с мек пас остави Жоржиньо очи в очи с вратаря, докато Крум Стоянов веднага се залепи на гърба на крилото. Между двамата се получи съприкосновение и Жоржиньо падна на тревата в наказателното поле, като при това удари неприятно главата в коляното на Иванов. Дузпа обаче не последва.

„Лудогорец” продължи да натиска в търсене на попадението, но десет минути преди края можеше да допусне изравняване. Тогава гостите осъществиха контраатака, при която опитният Иван Стоянов се оказа ек на ек срещу Сисиньо в наказателното поле. Стоянов финтира добре и стреля фалцово покрай левия стълб зад заковалия на място Ренан.

Все пак в 86-ата минута домакините окончателно подпечатаха трите точки. Иван Стоянов загуби топката в близост до наказателното поле на Етър, а тя бързо стигна до дъгата, където Швиерчок овладя и със забележителен пас по тревата изведе Лукоки самичък срещу вратаря. Холандецът не трепна и отбеляза с шут в долния десен ъгъл – 2:0.

Така разградчани събраха 21 точки и се откъсна на 4 пред „Левски” и „Локомотив” (Пловдив). „Етър” е 12-и с 8 пункта. В следващия кръг „Лудогорец” приема „Арда”, докато „Етър” има мач у дома на "Ивайло" срещу Витоша Бистрица.

ЛУДОГОРЕЦ – ЕТЪР 2:0

1:0 Клаудиу Кешеру 47'

2:0 Джоди Лукоки 86'

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо, Драгош Григоре, Рафаел Форстър, Станислав Манолев – Светослав Дяков /к/, Яцек Горалски – Джоди Лукоки, Марселиньо (64' - Дан Битон), Жоржиньо (71' - Мавис Чибота) – Клаудиу Кешеру (79' - Якуб Швиерчок);

Старши треньор: Станислав Генчев.

Етър (4-3-3): Христо Иванов /к/ - Здравко Илиев, Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов – Яни Пехливанов, Красимир Станоев, Румен Руменов – Даниел Младенов, Ивайло Димитров (38' - Милчо Ангелов), Крис Гади (66' - Иван Стоянов);

Старши треньор: Росен Кирилов.

Стадион: „Лудогорец Арена” (Разград)