Срещата се игра в Разград

"Лудогорец" победи с 6:0 "Ботев" (Враца) в среща от 21-вия кръг на efbet Лига. Двубоят се игра в Разград.

Домакините откриха резултата още в 8-ата минута. Дяков центрира в наказателното поле към непокрития Марселиньо и за бразилеца бе детска игра да прати с глава топката във вратата на гостите, пише Gong.bg. Пак той бе в прегръдките на съотборниците си в 43-ата минута, когато завърши отлична атака на домакините. Икоко центрира отдясно по земя, Кешеру подаде към Марселиньо, който шутира без забавяне и топката се озова в мрежата на врачани за втори път. Вина за попадението имаше и стражът на гостите Христо Митов, който се намеси доста колебливо.

В 56-ата минута Клаудиу Кешеру направи резултата класически. Моци продължи центриране от корнер към вратата, където от един метър Кешеру вкара един от най-лесните си голове в кариерата си.

Вечното дерби завърши с нулево равенство (ВИДЕО+СНИМКИ)

Не закъсня и четвъртото попадение, при което блесна новата перла на "Лудогорец" Кали Оливейра. Няколко минути след влизането си в игра той направи страхотен пробив отдясно и пусна перфектен пас по земя към непокрития Анисе, който от движение направи 4:0.

В 78-мата минута Якуб Швиерчок бележи пети гол във вратата на гостите, а в 82-ата бележи и шестия гол.

Гостите от "Ботев" Враца бяха с три от новите си попълнения - Алассане Н'Диайе, Петко Ганев и Владислав Узунов. На вратата вместо контузения титуляр Красимир Костов беше Христо Митов.

„Лудогорец” на Павел Върба стартира с победа срещу поляци (ВИДЕО)

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ВРАЦА 6:0

Голмайстори: 1:0 Марселиньо 8, 2:0 Марселиньо 43, 3:0 Кешеру 56, 4:0 Анисе 64, 5:0 Швиерчок 78

"Лудогорец" (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 22. Джордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 12. Абел Анисе - 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон - 28. Клаудиу Кешеру
Треньор Павел Върба

"Ботев" (Враца) (4-2-3-1): 1.  Христо Митов - 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 5. Петко Ганев, 4. Ангел Лясков - 28. Христо Златински, 16. Алассане Н'Диайе - 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов - 30. Валери Домовчийски-капитан