Двата тима играят мач реванш на 1/16-финалите на "Лига Европа"

Българският шампион  "Лудогорец" направи чудесна игра, но отстъпи на "Интер" с 2:1 на "Сан Сиро". "Орлите" откриха резултатата в 26-ата минута след точно попадение на Каули Оливейра. Домакините бързо се мобилизираха и отбелязаха първия си гол в мача. Попадението бе реализирано от Кристиано Бираги. В четвъртата минута от добавеното време след първата част на срещата "нерадзурите" поведоха с гол на Ромелу Лукаку.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Двата тима играха в мач реванш от 1/16-финала в "Лига Европа". Двубоят се игра пред празни трибуни заради върлуващия в Северна Италия коронавирус.

"Лудогорец" няма нищо за губене пред празните трибуни на "Сан Сиро"

В началните минути българският отбор се опита да изненада домакините с две атаки отляво, в които бяха замесени Марселиньо, Каули Оливейра и Вандерсон. Италианската защита обаче хладнокръвно се справи и не позволи да се стигне до удар към Падели.

В 6-ата минута защитата на "Лудогорец" изпусна Ромелу Лукаку в центъра, но таранът не успя да преодолее Пламен Илиев. Вратарят хладнокръвно отрази удара му и запази нулевото равенство. Минута по-късно Алексис Санчес излезе на удобна позиция, но шутира в аут.

Снимка: ludogorets.com

Положенията пред вратата на Илиев не смутиха разградчани, които отново опитаха да пробият отбраната на "нерадзурите". Сисиньо проби отдясно м 11-ата минута и центрира в наказателното поле, където Вандерсон стигна до топката, но ударът му с глава не затрудни вратаря Падели.

В 17-ата минута дойде и първата консултация на рефера Даниел Зиберг с ВАР. След удар на Ериксен топката удари в корема капитана Дяков, който бе в наказателното поле на Лудогорец. Системата за виодеоповторение потвърди, че няма основание д бъде отсъдена дузпа.

Шефът на ВМА: Говорих с изпълнителния директор на "Лудогорец", взехме мерки

Алексис Санчес опита да изненада Пламен Илиев в 22-ата минута, но ударът му отдалеч бе избит от стража на „Лудогорец”.

Атаката на „Лудогорец” се води от възстановения Клаудиу Кешеру. Титуляр е и Стефан Баджи вместо наказания Абел Анисе. На вратата отново е Пламен Илиев въпреки очакванията под рамката да застане Владислав Стоянов.

Промените в стартовия състав на Интер също са две в сравнение с първия мач в Разград. Очаквано вместо наказания Лаутаро Мартинес излезе Ромелу Лукаку, а Матиас Весино е отстъпил титулярното си място на Никило Барела.

Драконовски мерки в "Лудогорец" за визитата в Милано

Второто полувреме започна с две греди за домакините. В 52-ата минута най-активният в състава на Антонио Конте шутира от границите на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.Седем минути по-късно Лукаку стреля по диагонала, Пламен Илиев отклони топката и с помощта на левия стълб опасността бе предотвратена.

Отговорът на "Лудогорец" бе един далечен удар на Клаудиу Кешеру в 61-ата минута, който не затрудни вратаря Падели. Три минути по-късно румънецът отстъпи мястото си на Швиерчок. Полякът бързо заяви присъствието си на терена с опасен удар в 67-ата минута, но вратарят на "Интер" спаси. Друга резерва - Мавис Чибота бе близо до попадение в 84-ата минута, но ударът му премина над вратата.

ИНТЕР - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

Голмайстори: 0:1 Каули Оливейра 26, 1:1 Кристиано Бираги 32, 2:1 Ромелу Лукаку 45+4

ИНТЕР (3-5-2): 27. Даниеле Падели - 33. Данило Д'Амброзио (76 - 95. Алесандро Бастони), 13. Андреа Ранокия-капитан, 2. Диего Годин - 32. Кристиано Бираги, 11. Виктор Моузес, 20. Борха Валеро, 23. Николо Барела (46 - 77. Марсело Брозович), 24. Кристиан Ериксен - 7. Алексис Санчес, 9. Ромелу Лукаку (62 - 30. Себастиано Еспозито)
Треньор Антонио Конте

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 25. Стефан Баджи - 84. Марселиньо (83 - 8. Дан Битон), 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (70 - 13. Мавис Чибота) - 28. Клаудиу Кешеру (64 - 10. Якуб Швиерчок)