Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира отлично похода си на Мастърса в Монте Карло. В първия си мач българинът срази в два сета – 6:3, 6:4, германския опонент Ян-Ленард Щруф за час и 15 минути игра в Монако.

Следващият съперник на Гришо в Княжеството ще е местния представител Жереми Шарди.

Първият сет започна лошо за българина, който регистрира пробив и резултатът набъбна до 1:3 за Щруф, но два поредни пробива от Димитров и четири поредни гейма дадоха превес на българина, който приключи набързо сета.

Вторият сет германецът даде отпор на българина, но Димитров съумяваше да се измъква всеки път от трудните ситуации и прояви нужния характер, за да вземе предимство при 2:2. Тогава Гришо проби подаването на съперника, който имаше преди това четири възможности за това при сервис на българина. Последваха разумни начални удари от родения в Хасково тенисист и се стигна до мачпойнт при 40:15, след което българинът затвърди успеха си.