Хари Кейн донесе пълния обрат в 104-ата минута

Националният отбор на Англия се класира на първия си финал на Европейско първенство. „Трите лъва” надвиха Дания след продължения с резултат 2:1 във втория 1/2-финал от UEFA EURO 2020. Така Англия ще спори за трофея с тима на Италия, пише Gong.bg.

Микел Дамсгорд откри с прекрасен гол от пряк свободен удар в 30 минута, но автогол на Симон Кяер в 39-ата върна паритета. Хари Кейн обаче прати островитяните на финал с гол в 104-ата минута, след като секунди преди това изпусна дузпа.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Дамсгорд откри с прекрасен гол в 30-ата минута. Звездата на „Сампдория” изпълни по невероятен начин пряк свободен удар от над 20 метра, като топката влезе под гредата на невярващия Пикфорд за 0:1. Това беше първият гол във вратата на „трите лъва” на първенството. 21-годишният Дамсгорд беше резерва на Кристиан Ериксен, който не играе след мача с Финландия, когато получи сърдечен арест и падна на терена.

Минути след това резултатът беше изравнен след автогол на Симон Кяер.

В 103-ата минута Рахийм Стърлинг проби добре отдясно и преодоля Йоаким Мееле. След това Мееле препъна съвсем леко крилото на „Манчестър Сити”, но съдията отсъди наказателен удар. Ситуацията бе разгледана и със системата ВАР, която потвърди дузпата. С изпълнението се зае капитанът Хари Кейн. Нападателят на „Тотнъм” стреля, но Шмайхел отрази удара в долния му ляв ъгъл. Все пак топката стигна обратно до Кейн, който този път бе безпощаден отблизо за 2:1.

Преди старта на срещата капитанът на Англия Хари Кейн, който е много близък с Кристиан Ериксен от времето, когато двамата играеха в „Тотнъм",  подари на капитана на Дания Симон Кяер фланелка на Англия с името на Ериксен и №10. Всички играчи на „трите лъва“ се бяха подписали на екипа и по този начин подкрепиха Ериксен.

Стартови състави на двата отбора:

АНГЛИЯ (4-2-3-1): 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 3. Люк Шоу - 14. Калвин Филипс, 4. Деклан Райс - 25. Букайо Сака, 19. Мейсън Маунт, 10. Рахийм Стърлинг - 9. Хари Кейн (к)

Селекционер: Гарет Саутгейт

ДАНИЯ (3-4-3): 1. Каспер Шмайхел  – 3. Яник Вестергаард, 4. Симон Кяер (к), 6. Андреас Кристенсен – 5. Йоаким Мееле, 8. Томас Дилейни, 23. Пиер-Емил Хойберг, 17. Йенс Стригер Ларсен – 14. Микел Дамсгард, 12. Каспер Долберг, 9. Мартин Брайтуайт

Селекционер: Каспер Хюлманд

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.

Мачовете от дългоочакваното Европейско първенство по футбол могат да бъдат проследени в телевизионните канали NOVA, DIEMA, БНТ 1 и БНТ 3. Всяка от двете медии ще излъчи пряко по 27 мача. Финалът на първенството на 11 юли ще бъде излъчен съвместно в каналите на Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия.