Отборът победи вечния си съперник ЦСКА

„Левски" победи вечния си съперник ЦСКА с 1:0 и триумфира със SESAME Купа на България след оспорван двубой на  Националния стадион "Васил Левски" в неделя.

Отборите излязоха един срещу друг в дългоочаквания финал, който започна в 17:00 ч. На живо на го гледаха над 35 000 зрители. Двубоят се излъчи пряко в ефира на DIEMA SPORT и NOVA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

СНИМКИ ОТ ФИНАЛА ВИЖТЕ ТУК

След 45 минути игра двата тима се оттеглиха за почивка при нулево равенство. „Левски" откри резултата в 57-ата минута. Вратата на вечния съперник порази Илиян Стефанов. Голът се оказа и победен за „сините".

Развой на мача:

Първият изстрел в мача към една от двете врати дойде в деветата минута, когато Хосе Кордоба опита късмета си от дистанция, но не намери целта.

В 19-ата минута „Левски" бе много близо до откриването на резултата. „Сините” стигнаха до свободен удар в близост до наказателното поле на ЦСКА, след като Томас Лам фаулира Георги Миланов и получи първия жълт картон в срещата. След разграването се стигна до суматоха в пеналта на символичните домакини и Илиян Стефанов се озова абсолютно сам срещу Бусато. Халфът на „сините” обаче се засуети и позволи на бранител на ЦСКА да избие топката, а след това вратарят на „червените” улови, съобщава Gong.bg.

Следващият интересен момент в мача бе създаден от Греъм Кери, който се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар от доста сериозна дистанция. Халфът на ЦСКА стреля силно, но не намери целта.

В 29-ата минута ЦСКА организира добра контраатака. Йомов успя да стигне до топката зад отбраната на „Левски". Напредна по лявото крило, финтира Кордоба и центрира към другия фланг, където Тибо Вион стреля от въздуха, но коженото кълбо мина покрай вратата на противника.

Няколко минути по-късно интересните моменти се пренесоха пред вратата на ЦСКА. Филип Кръстев направи добър пробив през центъра на отбраната на „армейците" и опита да комбинира с Цунами, който бе на границата на наказателното поле. Йомов обаче успя да изпревари своя противник и да изчисти в ъглов удар.

Втората част започна по-силно за символичните гости. Играчите на Станимир Стоилов откриха резултата в 57-ата минута. След поредната атака на „сините”, Томас Лам направи груба грешка, след като бе притеснен от Уелтън пред наказателното поле. „Сините” успяха да отнемат, като топката попадна във Филип Кръстев, който подаде на Стефанов. Халфът на „Левски" стреля силно фронтално срещу вратата, топката рикошира в бранител и излъга вратаря Бусато.

След откриването на резултата футболистите на ЦСКА почти не успяха да затруднят стражът на съперника - Пламен Андреев. Играчите на „сините” пък продължиха да търсят второ попадение. Цунами и Драган Михайлович имаха прекрасни възможности да удвоят преднината на тима си, но вратарят на "червените" опази мрежата си.

Така „сините“ спечелиха и първия финал в турнира между двата отбора от 2005 г. насам, когато победиха с 2:1. Столичният гранд сложи край и на "сушата" без трофей, която спря на 13 – тогава за последно отборът стана шампион на България, а последната Купа преди днешната бе от 2007 г., когато отборът надигра "Литекс".

Днешният трофей е 26-ият за „Левски" в надпреварата.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА (4-2-3-1): 1 Густаво  Бусато, 3 Жеферсон Телес, 4 Мено Кох, 8 Греъм  Кери, 9 Жорди Кайседо, 10 Георги Йомов, 15 Тибо Вион, 18 Брадли Мазику, 19 Иван Турицов, 24 Карло Мухар, 29 Томас Лам

Резерви: 25 Димитър Евтимов, 5 Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 6 Християн Петров, 27 Маурисио Гарсес, 30 Яник Сони Вилдскух

Старши треньор: Алън Пардю

"Левски" (3-4-2-1): 1 Пламен Андреев, 5 Келиан ван дер Каап, 6 Цунами, 7 Георги  Миланов, 14 Илиян Стефанов, 17 Уелтън, 19 Билал Бари, 23 Сонко Сундберг, 30 Филип Кръстев, 33 Хосе Кордоба, 91 Драган  Михайлович

Резерви: 13 Николай Михайлов, 99 Йоан Загоров, 4 Иван Горанов, 8 Андриан Краев, 10 Радослав Цонев, 22 Патрик-Габриел Галчев, 88 Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Рефер на мача: Никола Попов

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.