В неделя „трикольорите” ще се изправят срещу Бразилия

България загуби с 1:3 (12:25, 25:20, 24:26, 23:25) срещу САЩ в поредния си двубой от Лигата на нациите по волейбол в София.

В „Арена Армеец” селекционерът Николай Желязков пусна в игра титулярен състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Стефан Чавдаров, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Американците поведоха с 6:3 след силното си начало, а след това увеличиха аванса си до 18:9, за да поведат в резултата след категорично 25:12.

Във втория гейм на срещата в столицата българският национален отбор беше изцяло променен. „Трикольорите” се представиха изключително силно и веднага натрупаха преднина от шест точки - 10:4. Силните изяви на избраниците на Желязков продължиха и те затвърдиха добрата си игра при 23:14. Късният щурм на САЩ намали аванса за България, но при 25:20 българите изравниха за 1:1.

Третата част до голяма степен беше решителна за крайния изход на двубоя. Резултатът се движеше точка за точка, но американският отбор поведе с 20:18. Добра серия от начален удар на Александър Николов доведе до 21:21. Първият геймбол беше в полза на България при 24:23, но след това американците записаха три поредни точки, с което си върнаха аванса в двубоя.

В четвъртата част опитният тим на САЩ поведе с 9:6, премина през 15:12 и 22:18, за да приключи двубоя при 25:23.

Най-резултатен в българския състав беше младият Александър Николов със 17 точки. Съотборникът му Радослав Парапунов добави още 15 точки. Енсинг Кайл реализира 20 точки в полза на американския отбор, който имаше превъзходство в атака.

Българите заемат 15-oто място в класирането след втората си поредна загуба в София, докато американците са трети до момента. В неделя България ще се изправи срещу Бразилия.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.