В последния мач от турнира той ще играе срещу британеца Камерън Нори

Водачът в световната ранглиста по тенис Даниил Медведев се класира за финала при дебюта си на турнира за мъже на твърда настилка в Лос Кабос с награден фонд 920 хиляди долара.

Осъдиха Бритни Грайнър на 9 години затвор в Русия (ВИДЕО)

Медведев победи поставения под номер 4 сърбин Миомир Кецманович на полуфиналите със 7:6(0), 6:1 в мач, продължил час и 27 минути. С успеха руският тенисист запази първата си позиция в ранглистата и ще пристигне в Ню Йорк за защитата на титлата си от Откритото първенство на САЩ по-късно този месец като номер 1 в схемата. Турнирът от Големия шлем ще започне на 29 август.

Кецманович поведе с 4:1 гейма в първия сет, но до края на мача спечели общо още само три.

На финала в Лос Кабос Даниил Медведев ще играе срещу британеца Камерън Нори, отстранил канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 3:6, 6:3. Двубоят продължи два часа и 20 минути.

Третият в схемата Нори допусна колебания във втория сет, но след изравняването заиграя по-стабилно срещу поставения под номер 2 Оже-Алиасим.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Източник: Видео: Reuters