Страната ни победи Белгия с 3:1 гейма

Националният отбор на България спечели бронзовите медали на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години.

България победи Белгия с 3:1 гейма в малкия финал на шампионата, игран в Монтесилвано, Италия. Това е нов сериозен успех за селекцията, водена от старши треньора Мартин Стоев след второто място на Световното първенство до 19 години в Иран през 2021-а.

В спор за титлата излязоха отборите на домакините от Италия и Полша, като "адзурите" станаха европейски шампиони.

След фиаското на Световното: Треньорът на волейболните ни национали подава оставка

Българските волейболисти имаха преимущество в по-голяма част от двубоя с белгийците за третото място и взеха ценен реванш за поражението си от този съперник на старта на Европейското първенство.

Александър Николов бе най-резултатен за успеха на националния тим на България с 20 точки (2 блокади), Венислав Антов завърши с 14 точки (1 ас, 1 блокада), а Георги Татаров добави 13 (1 ас, 2 блокади).

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.