мачът беше предаван по NOVA, DIEMA SPORT 3 и Gong.bg

Отборите на Испания и Грузия се изправиха един срещу друг в мач от 1/8-финалите на UEFA EURO 2024. Двубоят започна в 22:00 часа и беше излъчван на живо по NOVA, DIEMA SPORT 3 и с картина на Gong.bg

В 11-ата минута след автогол на Робин льо Норман. Отар Какабадзе получи отдясно при добра контраатака на Грузия. Той пусна остро подаване в наказателното поле на "Ла Фурия Роха" към Хвича Кварцхелия, но топката срещна тялото на защитника Робин Льо Норманд и влезе в испанската врата.

Испания изравни в 39-ата минута. Голът отбеляза Родри с отлично насочен удар от границата на наказателното поле.

Фабиан Руис се разписа с попадение за 2:1 за Испания в началото на второто полувреме на срещата.

В 74-ата минута заради засада беше отменен гол на Ламин Ямал. В 75-ата минута обаче Нико Уилямс се разписа за резултат 3:1. В 83-ата минута Дани Олмо се разписа за 4:1.