Селекцията на Роналд Куман вече е на 1/4-финал

Отборите на Румъния и Нидерландия се изправят един срещу друг в предпоследен осминафинален сблъсък от UEFA EURO 2024. Двубоят на „Алианц Арена” в Мюнхен започна от 19:00 ч.

Нидерландия продължи успешно пътя си на UEFA EURO 2024, след като в предпоследния осминафинал от турнира елиминира Румъния с 3:0 в Мюнхен. Коди Гакпо и Донил Мален на два пъти се разписаха за „лалетата“ в баварската столица и сякаш не оставиха съмнение за категоричното си превъзходство над северните ни съседи, пише Gong.bg.

Гол на Гакпо през второто полувреме пък беше отменен поради засада. Румънците стартираха доста по-уверено в срещата, но не успяха да материализират превеса си. След 20 минути игра нидерландците укротиха напъните на Румъния и превзе контрола върху мача.

Така, селекцията на Роналд Куман вече е на 1/4-финал, където очаква победителя между Австрия и Турция, които се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.