Светлана Каменова стана шампион, а Златислава Чуканова - вицешампион

Светлана Каменова стана европейска шампионка. Една от най-добрите ни боксьорки чу химна в своя чест, след като ликува в категория до 57 килограма на първенството в Белград. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя срази рускинята Дария Абрамова и за пръв път в кариерата си стъпи на върха на Стария континент.

Светла, която след по-малко от три месеца ще боксира и на Олимпийските игри в Париж, показа много добра игра от дистанция. С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Светла изкова аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Българката Златислава Чуканова пък спечели сребърен медал на Европейското, съобщи Gong. Във финала в категория до 50 килограма тя отстъпи пред Шанън Суийни от Република Ирландия с 1:4 съдийски гласа.

Три бронза за България при жените на Европейското по бокс

По-късно днес трикратната европейска вицешампионка Светлана Каменова ще атакува първата си титла при 57-килограмовите в мач срещу рускинята Дария Абрамова.