Той се превърна в първия човек с голове на 5 европейски първенства

Актуалният европейски шампион Португалия стартира с победа участието си на UEFA EURO 2020 над Унгария с 3:0. Пред 60 000 зрители в 84-ата минута Герейро откри резултата, а три минути по-късно Кристиано Роналдо от дузпа реши изхода от мача.

✅ First player to feature in 5⃣ European Championships ✅ All-time leading scorer in Euro history [11] ✅ Goes within 3⃣ goals of all-time international scoring record All in a day's work for Cristiano Ronaldo 🤷‍♂️🐐#HUNPOR #EURO2020 pic.twitter.com/fpNx1Qz9Zq

— Sport360° (@Sport360) June 15, 2021

В добавеното време на срещата Роналдо отново се разписа за класическото 3:0. По този начин Роналдо днес се превърна в първия футболист в историята, участвал на пет европейски първенства, вкарал гол на пет европейски първенства, както и голмайстор номер едно в историята на европейските първенства с 11 гола, два повече от досегашния рекордьор Мишел Платини.

Португалия реши изхода от мача в последните шест минути на редовното време. Първо в 84-ата минута Герейро откри резултата, след като насочи топката във вратата. Малко след това нарушение на Орбан в наказателното поле срещу Силва, накара съдията Чакър да отсъди дузпа, която беше реализирана от Роналдо.

Cristiano Ronaldo with a double to make it 11 in Euro finals. Now he is the all time top scorer in Euros. Portugal’s late surge was heartbreaking for Hungary’s resolute defence.#Ronaldo #HUNPOR #EURO2020 pic.twitter.com/0kLB7NPUHa

— GAME-UP sports (@SportsGAMEUP10) June 15, 2021

Португалската легенда Кристиано Роналдо счупи пореден рекорд още преди първия съдийски сигнал на двубоя от UEFA EURO 2020 между Унгария – Португалия.

Нападателят, който продължава да бъде лидер на „мореплавателите”, стартира като титуляр срещата, а това означава, че той се превърна в единствения футболист в света, участвал на пет Европейски първенства! В едно от тях Роналдо дори вдигна европейската титла.

През 2019 година Роналдо триумфира също и в турнира Лигата на нациите.