Силен старт за българския отбор в Шампионската лига

Силен старт за "Лудогорец" в Шампионската лига. Българският тим завърши наравно 1:1 като гост на "Базел" в първия мач от груповата фаза на турнира.

Българският шампион водеше в резултата до 79-та минута. Джонатан Кафу изведе разградчани напред в резултата в 45-та минута, но гол на Ренато Щефен донесе равенството за швейцарския шампион, уточнява Гонг.

"Лудогорец" поведе с 1:0 в 45-та минута с гол на Джонатан Кафу. "Базел" успя да изравни резултата в 79-та минута. Михаел Ланг центрира в наказателното поле на Лудогорец, Владислав Стоянов не успя да се намеси по най-добрия начин, а Ренато Щефен не пропусна да вкара в опразнената врата.

До края на мача двата отбора не успяха да стигнат до победен гол и по този начин стартираха участието си в груповата фаза на Шампионската лига с равенство.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен и Арсенал завършиха 1:1 на „Парк де Пренс“.

На 28 септември Лудогорец посреща Пари Сен Жермен на стадион „Васил Левски“, а Арсенал е домакин на Базел.

Източник: Gong.bg