Не пропускайте състезанието в неделя от 15.00 ч. на живо по Diema Sport и в Gong Play

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън очаква едно от любимите си състезания. Британецът се готви за надпреварата в Унгария, която се провежда на „Хунгароринг” този уикенд. Състезанието можете да гледате в неделя от 15.00 ч. в ефира на Diema Sport и в платформа Gong Play

Люис Хамилтън отново срази конкуренцията, като спечели по повече от категоричен начин квалификацията за Гран При на Унгария и остави зад себе си на повече от половин секунда своя съотборник Нико Розберг.

Най-доброто време, което бе записано от Хамилтън, бе в рамките на 1:22.020. По този начин той за девети път ще стартира от полпозишън в десет състезания от началото на сезона.

Единствената квалификация, която Хамилтън загуби, бе за Гран При на Испания, когато бе изпреварен от Нико Розберг. Германецът остана втори на „Хунгароринг“, а третото място окупира неговият сънародник Себастиан Фетел с Ферари.

Състезанието за Гран При на Унгария може да проследите в неделя от 15.00 ч. на живо по Diema Sport и Gong Play.

Снимка: EPA/БГНЕС