"Канарчетата" надиграха "Лудогорец" с 2:1

Отборът на "Ботев Пловдив" спечели Купата на България за трети път в историята си, след като победи "Лудогорец" с 2:1 във финала на турнира на Националния стадион „Васил Левски“, съобщава gong.bg.

По темата

„Канарчетата“ от самото начало бяха по-активни и започнаха да създават опасности пред Ренато, докато „орлите“ трудно стигаха до противниковата врата. Надмощието на пловдивчани даде резултат в 44-та минута, когато след бърза контраатака, Лъчезар Балтанов намери Омар Косоко в наказателното поле на "Лудогорец" и нападателят на "Ботев" прати топката във вратата.

Пловдивчани нанесоха втория и решаващ удар в мача седем минути след началото на втората част. Попадението отбеляза Антонио Вутов.

За шампиона се разписа румънският нападател Клаудиу Кешеру в 80-ата минута.

Минути след края на мача президентът на "Ботев" Ангел Палийски разкри още една щастлива новина за феновете - клубът скоро ще има нов собственик. Палийски не разкри името му, но сподели, че е уважаван бизнесмен. Кой е той ще стане ясно в началото на юни.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.