Най-добрите българския тенисите отпаднаха във втория кръг на турнира в Лондон

Григор Димитров и Цветана Пиронкова отпаднаха от тенис турнира в Лондон.

Пътят на Димитров бе спрян от 13-ия в света Жил Симон. Българският тенисист загуби с резултат 3:6, 3:6 и записа четвърта загуба от общо четири мача срещу своя съперник. Димитров започна добре двубоя, но серия от една двойна и три непредизвикани грешки в седмия гейм на първия сет, даде инициативата на французина, която той не изпусна до края на срещата.

Поводи за радост нямаше и Цветана Пиронкова. Българката напусна турнира след като не успя да преодолее съпротивата на опитната италианка Флавия Пенета и отстъпи с 5:7, 1:6. Пиронкова отпада отново във втория кръг, след като допусна загуба в същата фаза и преди 4 години на Олимпиадата в Пекин.

Утре ще стане ясно дали тя и Григор Димитров ще продължат участието си в турнира на смесени двойки.