Българите на 1/4 финал срещу Германия от 23:30 в сряда

Българският национален отбор по волейбол ще играе срещу Полша или Русия, ако отстрани в сряда Германия в 1/4-финалната фаза на турнира в Лондон. Двубоят е от 23:30 българско време. Немците финишираха четвърти в група "Б", докато след блестящо представяне, националите ни спечелиха група "А".

Двата тима се познават отлично и ще се изправят за седми път един срещу друг през този сезон. Българите загубиха с 1:3 гейма в полуфинала на европейската олимпийска квалификация в София, а след това записаха три победи и две поражения от своя съперник в Световната лига. При успех в Лондон утре, волейболистите на Найден Найденов ще се изправят срещу победителя от срещата Полша-Русия.

В останалите 1/4 финали олимпийският шампион САЩ играе срещу Италия, а Бразилия имаше късмет при жребия и ще има за съперник Аржентина.