Родният борец спечели първата част и поведе във втората, но захват на грузинеца изравни точките и донесе победа на съпернека

Радослав Великов загуби осминафиналната си среща от категория до 55 кг на олимпийския турнир по борба в свободен стил, след като отстъпи с 1:2 (3:0, 1:1, 0:4) точки срещу грузинеца Владимир Хинчегашвили. Така той ще чака евентуален финал на съперника си, което ще го изтегли в репешажи.

Великов спечели първата част от клинч и поведе във втората, но минаване в гръб и захват на грузинеца изравниха точките и донесоха победа за Хинчегашвили. Решаващата трета част принадлежеше изцяло на 21-годишния съперник на нашия борец, който атакуваше през почти цялото време и това се отрази в четири точки срещу нула за Великов.