Мачът се проведе при изключително горещо време

Холандия се превърна в първия европейски отбор, който се класира за четвъртфиналите на Световното първенство в Бразилия. „Лалетата“ стигнаха до изключително драматичен успех с 2:1 срещу Мексико в осминафиналната среща, която се игра на Ещадио Кастелао във Форталеза.

Джовани дос Сантос даде аванс на ацтеките с гол в 48-та минута, но късни попадения на Уесли Снайдер в 88-та и Клаас-Ян Хунтелаар в четвъртата минута на добавеното време от дузпа донесоха успеха на холандците.

Мачът се проведе при изключително горещо време и съдията Педро Проенса на два пъти през първото и второто полувреме спря играта, за да даде възможност на двата отбора да пият вода. Мексико загуби шести пореден осминафинален мач на Световно първенство, съобщава Gong.bg.