Още в първия си двубой Вуцов бе изгонен за бурни реакции

Ботев Пловдив постигна трудна победа с 2:1 срещу втородивизионния, но корав австрийски тим Санкт Пьолтен. Така двата тима оставиха отворен крайния изход от сблъсъка, който част от втория предварителен на турнира Лига Европа.

Гол от дузпа на Иван Цветков в 38-та минута и изравнително попадение с глава на Сеговия в 56-та доведоха резултата до 1:1, преди в 87-та минута Чунчуков да стигне до важния втори гол за Ботев.

Мачът като цяло бе равностоен, но все пак домакините създадоха доста положения. Особено активни бяха българите, след като допуснаха изравнителен гол в началото на втората част. Попадение на Цветков пък бе отменено заради фаул на Чунчуков при резултат 1:1. Това провокира бурна реакция на Велислав Вуцов и треньорът на българския отбор бе изгонен от италианския рефер Гуидо.