Българският национален отбор по волейбол излиза срещу световния шампион Бразилия в мач от първия кръг на втората групова фаза на световното първенство в Полша. Момчетата на Пламен Константинов се изправят срещу лидера в нашата група F (където важат точките, натрупани от първия етап на шампионата) Бразилия, който победихме за последно именно на Мондиал преди четири години.

В край на миналия месец посрещнахме „селесао“ в приятелска среща, която бе част от подготовката ни турнира, и селекцията на Бруно Резенде ни победи с 3:1 – резултат, при който неизменно завършват последните ни четири мача срещу южноамериканците.

Препятствието пред лъвовете, ще бъде изключително трудно, както и заради липсата на трайно контузения Виктор Йосифов, така и заради факта, че дотук на Световното бразилците са загубили само един гейм.

Мачът можете да проследите на живо с картина в Gong.bg, както и във ефира на телевизия „Диема“.