Алкоочилата предизвикват смях у абитуриентите, но ги карат и да се замислят
Само от началото на годината над 200 български семейства са загубили близък при катастрофа. В началото на сезона, в който инцидентите на пътя рязко се увеличават, полицаите - със специални мерки. В месеца на абитуриентските балове катаджиите влязоха в час.
„Тук съм, за да поговорим за нещо много важно и това важно нещо е вашата безопасност”, обяснява Георги Милев от КАТ.
За един учебен час инспектор Георги Милев разказва на тези петокласници къде и как да пресичат, кой е с предимство на пътя, както и че преди да навършат 12 години не може да се возят на предната седлака.
„Научих, че трамвая не може да ни изчака и ние трябва да го изчкаме. Научих как се пресича без пешеходна пътека без светофар, без подлез, без надлез. Как се пресича? Вдигаш ръка, за да предупредиш, че ще пресичаш, оглеждаш се първо наля, после надясно и пресичаш”, разказва Ния.
И от малките ученици, които се учат как да пресичат пътното платно, отиваме при по-големите, които имат по-сериозен проблем - да не сядат зад волана след употреба на алкохол. Тук полицаите им показват какво е да си зад волана след промила алкохол в кръвта.
Алкоочилата предизвикват смях у абитуриентите. Но и, учудващо ги карат да се замислят. Поне на думи.
Димитър обещава да не се казва пил в колата. Същото обещава и Габриела.
„Не бих се качила, тъй като много мои приятели загинаха. - Тежко ли е да загубиш приятел? - Да, тежко е, 5 проятеля един след друг”, споделя Габриела.
Приятели, които все карали с висока скорост и пияни.
Повече по темата гледайте във видеото.