Българинът бе елиминиран от Фабио Фонини

Григор Димитров приключи  участието си на Мастърс турнира в Рим във втория кръг. Най-добрият български тенисист загуби от Фабио Фонини с 6:7, 6:4, 0:6 и така не успя да защити точките си от миналата година, когато достигна до полуфинал.

С изключение на третия сет, срещата в италианската столица бе напълно равностойна. Димитров и Фонини предложиха на зрителите атрактивна и зрелищна игра в първата част, която бе решена от тайбрек. В него Гришо имаше три сетбола, но в крайна сметка отстъпи с 9:11 точки.

Във вторият сет българинът владееше инициативата и на два пъти спечели подаването на своя съперник. Въпреки това Димитров трябваше да положи много услилия, преди да изравни общия резултат в мача след 6:4 гейма.

Интрига в решаващата част обаче нямаше. В нея Фонини осъществи пробив за 2:0, а до края на двубоя, Григор не показа достатъчно воля за обрат и не успя да спечели нито един гейм. Следващата му изява ще бъде на "Ролан Гарос" в края на месеца.