Това е най-доброто й представяне на световно първенство в тази дисциплина

Ивет Лалова направи изключително достойно представяне на световното първенство по лека атлетика в Пекин. Българката финишира седма в женския финал на 200 метра спринт

С днешното си класиране Лалова изравни най-доброто си постижение на Световно първенство по лека атлетика. През 2011 г. в Дегу националната ни рекордьорка на 100 м завърши седма във финала на по-късия спринт. Така Ивет вече има по едно седмо място както на 100, така и на 200 метра на световните шампионати.

Първото място в бягането в петък зае летящата холандка Дафне Схипърс, която удари конкуренцията с нов рекорд на световните първенства – 21.63 секунди. Втора с 21.66 секунди завърши Илейн Томпсън от Ямайка, а бронзът стана притежание на именитата й сънародничка Вероника Кемпбъл-Браун, която пробяга разстоянието за 21.97 секунди.

Най-доброто класиране на български спринтьор във финал на Мондиал остава шестото място на Анелия Нунева от първият Мондиал през 1983 г. в Хелзинки.