Ансамбълът ни допусна грешка в композицията с пет ленти

Ансамбълът ни по художествена гимнастика се класира на четвърто място в многобоя на Световната купа в Казан, Русия, съобщава gong.bg.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Християна Тодорова и Любомира Казанова останаха в подножието на почетната стълбичка в поредното оспорвано състезание.

Ансамбълът събра общ сбор от 35.350 точки от двете съчетания.

По темата

Гимнастичките на Ина Ананиева допуснаха грешка при изпълнението на композицията с пет ленти и получиха 17.400. След чисто съчетание с обръчи и бухалки грациите бяха оценени със 17.950 точки.

Съставът на Русия спечели златните медали в многобоя със сбор от 37.600 точки. За двете си изпълнения получиха по 18.800 точки.

Среброто остана за Беларус с 36. 250 точки, а бронзът - за Израел с 36.150 точки.

Грациите се класираха за финалите и в двете съчетания в неделния ден от турнира.

Състезанието в Казан продължава с индивидуалната надпревара, където българката Невяна Владинова ще участва на финала на обръч.

Още новини от света на спорта четете на gong.bg.