България остава на четвърто място в група А

България допусна втора поредна загуба в световните квалификации по футбол. Националният ни тим отстъпи с 0:3 при гостуването си на Швеция.

Шведският отбор използва всичките си силни страни и защитата на нашия тим бе под постоянен обстрел. Добрите изяви на Владислав Стоянов предотвратиха и по-сериозно поражение. Единствените възможности за България се откриха пред Ивелин Попов, една през първото полувреме, между двата гола за Швеция, и една през второто. Ола Тойвонен, Оскар Хилемарк и Виктор Линдельоф вкараха головете за Швеция.

България продължава да няма вкаран гол срещу Швеция вече 23 години, когато за последно на "Тре Конур" вкара Христо Стоичков.

За трета поредна среща между двата тима, резултатът е 3:0 в полза на Швеция, след като при такъв резултат приключиха и двете световни квалификации през 2005-та.

След останалите резултати от третите мачове в група А, България остана на четвърто място, с трите точки от Люксембург.

В двубой от нашата група "А" Франция спечели гостуването си на Холандия с 1:0. Петлите отбелязаха единственото попадение след изключителен изстрел от дистанция на Погба в 30-та минута. В другата среща Беларус и Люксембург завършиха при равенство 1:1. След 3-тия кръг двубои на световните квалификации начело в група "А" са Франция и Швеция с по 7 точки. Холандия е трета с 4 пункта.

Следващия двубой на България от световните квалификации е на 13 ноември, когато тимът ни приема Беларус в София.