Те надвиха Хърватия във финала на Световното първенство по футбол

Франция триумфира на московския стадион "Лужники"на финала на Световното първенство по футбол. Те победиха Хърватия с 4:2. Така "петлите" станаха световен шампион за втори път след 20 години.

ВИЖТЕ СНИМКИ ТУК

Марио Манджукич имаше невероятния малшанс да си отбележи автогол в 18-ата минута. Иван Перишич вкара изравнителен гол за Хърватия в 28-та минута.

НАГРАЖДАВАНЕТО: Франция е световният шампион (ГАЛЕРИЯ)

В 38-ата минута момчетата на Дидие Дешан отново поведоха след дузпа, реализирана от Антоан Гризман. Бялата точка бе посочена след намесата на ВАР.

Лука Модрич беше избран за най-добър футболист на Мондиала

В 59-та минута Погба затвърди преднината на Франция, като вкара за 3:1.

ЕУФОРИЯ И РАДОСТ В ПАРИЖ: Франция празнува победата си на Мондиала (ВИДЕО)

Мбапе вкара в 65-та минута четвъртия гол за Франция. В 69-та Манджукич вкара втория гол за Хърватия.

Междувременно, във Франция и Хърватия феновете се приготвиха отрано за финалите. Милиони хора очакваха с нетърпение победата на отбора си.

За хърватите мачът беше не само възможност да станат световни шампиони, но и реванш за загубата им от Франция на Мондиала през 1998-ма година. Главен съдия бе аржентинецът Нестор Питана.

НА ЖИВО: Хиляди фенове по площадите в Париж и Загреб следят финала на Мондиала (ВИДЕО)

Вижте състава на двата отбора:

Франция: 1. Уго Лорис, 21. Лукас Енандес, 4. Рафаел Варан, 5. Самюел Умтите, 2. Бенжамен Павар, 14. Блез Матюиди, 13. Нголо Канте, 6. Пол Погба, 10. Килиан Мбапе, 9. Оливие Жиру, 7. Антоан Гризман

Хърватия: 23. Даниел Субашич, 3. Иван Стринич, 6. Деян Ловрен, 2. Шиме Вършалко, 21. Домагой Вида, 10. Лука Модрич, 7. Иван Ракитич, 4. Иван Перишич, 11. Марсело Брозович, 18. Анте Ребич, 17. Марио Манджукич