В дебютното си участие Грузия се класира за елиминационната фаза

Отборите на Грузия и Португалия завършиха при резултат 2:0 в третия кръг от груповата фаза на UEFA EURO 2024. Хвича Кварацхелия изведе тима си напред в резултата с точен изстрел още във втората минута. След почивката Джорджес Микаутадзе удвои резултата след дузпа, предаде Gong.bg.

Срещата започна в 22:00 ч. във Франкфурт.

Мачът беше излъчен пряко по DIEMA, DIEMA SPORT 3, както и НА ЖИВО С КАРТИНА в Gong.bg

Подробности за играта четете на Gong.bg.

Грузия: 25. Гиорги Мамардашвили, 15. Гиорги Гвелесиани, 4. Гурам Кашиа, 14 Лука Лохошвили, 2. Отар Какабадзе, 10. Гиорги Чакветадзе, 6 Гиорги Кочорашвили, 17 Отар Китеишвили, 3 Лаша Двали, 22 Жорж Микаутадзе, 7 Хвича Кварацхелия

Селекционер: Вили Саньол

Португалия: 2. Диого Коща, 5. Диого Дало, 13. Данило Перейра, 24. Антонио Силва, 14. Гонсало Инасио, 25. Педро Нето, 6. Жоао Палиня, 15. Жоао Невеш 26. Франсиско Консейсао, 7. Кристиано Роналдо, 11. Жоао Феликс

Селекционер: Роберто Мартинес

Футболните фенове ще могат да проследят двубоите от UEFA EURO 2024 по NOVA, DIEMA, DIEMA SPORT 3, в каналите от премиум пакета DIEMA XTRA, както и онлайн на стрийминг платформата PLAY DIEMA XTRA, и в спортния портал Gong.bg